Ürün Paketlemeleriniz İçin Parlak Fikirler

Yazıyı Yazan admin 12/06/2018 0 Yorumlar

Bir e-ticaret sitesine sahipseniz en çok dikkat etmeniz gereken konulardan birini ele alıyoruz. Ürün paketleme  konusudur.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde tüketicinin merakla beklediği durumlardan biride ürün paketini açmaktır.

 

Paket açma deneyimi müşteriye beraberinde heyecan da katar. Özenle hazırlanmış      bir ürün paketi müşterinin merakını daha da arttıracağı gibi akılda kalıcı olmanızı da sağlar. bunun için de konu üzerinde ayrıca kafa yormanız ve üzerinde çalışmanız gerekir.

Paketlerken Yapabileceğiniz Küçük Noktalar

Öncelikle ürünlerinizi poşet tarzı şeylere koymaktan kaçının yapacağınız paketleme bir kutu olmalıdır kutu kullanmanızın avantajı hem kutuyu daha sonrada kullanabilirler hem de ürünün içeride ezilmesini ve hasar görmesini en aza indirmesini sağlamaktır.

 

Kutularınızın ürün boyutuna göre olması da önemlidir küçük bir ürünün büyük bir kutuda olması hoş bir görüntü sağlamaz. Aynı şekilde büyük bir ürünün de küçük bir kutuya sığdırılması hoş bir durum sağlamaz.

 

Başka bir önerimizde kişiye özel notlar hazırlamanız her kişiye farklı bir nottan bahsetmiyoruz elinizde 100 adet farklı taslak olursa daha sonra el yazısına uygun bir fontla yazıp güzel bir şekilde kompozisyon ayarlarsanız paketleme sırasında rasgele bir şekilde ayarlasanız bile her seferinde farklı not gitmiş olacaktır.

 

Kutu tasarımınız ise logonuz ve e-ticaret siteniz ile uyumlu olabilir renk ve tasarım açısından ayrıca kutunuzda mutlaka logonuzu kullanmalısınız.

 

Paketleme kağıtları da kutu açılımında büyük rol oynar. Yine paketleme kağıtlarını da logonuzdaki renk yoğunluna uygun bir biçimde ayarlarsanız güzel bir aura oluşturabilirsiniz.

Sizler için yaratıcı kutu tasarımlarını sıraladık.

Yorum Yaz