Pazaryeri E-Ticaret Site Tasarımı

Yazıyı Yazan admin 12/06/2018 0 Yorumlar

Pazaryeri Site Tasarımı Önerileri.

C2C e-ticaret modeli ülkemizde gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Pazaryeri modelinde tüketicilerin kendileri gibi tüketicilere ürün satmalarını ifade etmektedir.

 

Pazaryerine en iyi örnek olarak belediyelerin açtığı Pazar yerlerini gösterebiliriz. Belediyeler Pazar yerinde sadece ortamı hazırlamaktadırlar.

 

Pazarda ürün satışı yapmak isteyen satıcılar belediyeye belirli bir tutarda komisyon ödemektedirler. Bu komisyon tutarını ödedikten sonra pazarda satıcılar istedikleri ürünü satabilmektedirler. Belediyenin de buradaki görevi pazaryerinde ki düzeni sağlamaktır.

 

Pazar yerinde zabıtalar müşterilerin ve satıcıların memnuniyetinden sorumludurlar.

 

Pazaryeri Site Tasarımı

Pazaryeri site tasarım çalışmalarında da aynı düşünce çerçevesi içerisinde düzen kuruludur.

 

C2C e-ticaret sitenizin kuruldu ve siteniz yayına alındı.

 

C2C e-ticaret sitenizde mağaza açan firmalar veya bireysel satıcılar dilediği gibi ürünlerini e-ticaret siteniz üzerinden satabilmektedirler.

 

C2C e-ticaret siteniz burada aracı bir kurum görevi görmektedir.

 

Ürünü satma, paketleme ve kargolama gibi işlemler ile C2C e-ticaret site sahibi ilgilenmemektedir. Bu tarz işlemler ile satıcı firma ilgilenmektedir.

 

Bunun yanı sıra direkt ürün satışı yapmayacağınız içinde ürün depolama, stok durumu ve stok takibi gibi de işlemleriniz olmayacak.

 

Pazaryeri yazılımında web sitenizin kurulurken Google Optimizasyonu’nun kesinlikle yapılmış olması gerekir.

 

Kısaca C2C e-ticaret siteniz arama motorları (Google, Bing, Yandex, v.s) ile uyumlu olmalıdır. C2C e-ticaret sitenizin özel tasarımı da size özel olarak yapılmalıdır.

 

Pazaryeri site tasarımız karma karışık bir tasarım yerine sade anlaşılır ve kullanımı kolay bir tasarımı olması gerekir. Sitenizin tasarımını yaptırırken bu hususları göz önünde bulundurmanız gerekir.

 

Pazaryeri Site Tasarımı

C2C E-ticaret sitenizin tasarımının yanı sıra SEO kurallarını da uyumlu olması gerekir.

 

SEO kurallarına uyumlu olacak şekilde kurulan C2C e-ticaret sitenizin arama motorları tarafından üst sıralara çıkmanız da kolay olacaktır.

 

Pazaryeri site tasarımınız müşterilerin ve satıcıların kolay bir şekilde kullanabileceği tarzda tasarlanması gerekmektedir.

 

C2C e-ticaret sitesinde önemli olan ürünlerin ön plana çıkmasıdır.

 

Bu nedenle sade bir tasarım seçimi yapmalısınız. Dilerseniz bu tasarımı yabancı kaynak havuzlarından beğendiğiniz bir sitenin tasarımını ya da tasarımcınıza çizdirmiş olduğunu tasarımı sitenize uygulattırabilirsiniz.

 

Yorum Yaz