E-Ticaret Reklamları Nasıl Yapılmalı?

Yazıyı Yazan admin 12/06/2018 0 Yorumlar

E-Ticaret Reklamları Nasıl Yapılmalı?

 

İnternet den para kazanmak herkes için çok büyük ve güzel bir hayaldir. Fakat binlerce girişimci de internet üzerinden para kazanmanın hayalini kurar. Şimdi size bazı sorularınızın cevaplarını vereceğiz.

MarketPlace nedir?

 

Çok uzun zamandır hizmet veren bilinen mağazalar Sahibinden, GittiGidiyor gibi çok uzun zamandır bilinen marketplace siteleri üstünden e ticaret firmaları marketplace sitelerinden belli ücret ve de belli olan komisyonlar karşılığında sanal olan mağazalar kiralayarak ürün ve de hizmetlerini satışa çıkarırlar.  Uzun zamandır kabul gören mağazacılık anlayışı olan ofis ve iş yerlerinin sanal haline dönüşen adını market place olarak tanımlayabiliriz.  Üretici  ve tüketiciyi bir araya getiren bu tarz siteler satıcılara sanal ofis kurma imkanı sunmaktadır.

 

Açıklama: http://www.c2cyazilimi.com/wp-content/uploads/2018/04/ozel_epazaryeri_tema_tasarimi_c2c.jpg

Ürününüzü Her Yönüyle Ele Alın

 

Ürün ya da hizmetlerinizin hakkında daha kapsamlı açıklamaları kullanıcılarınıza sunarak tüketicilerin merak ettikleri her soruya yanıt veren bir nitelikte olmalısınız. Sürekli bir kullanıcı farklı siteleri ele alarak ürün ve de hizmetler arasında her açıdan kıyaslama yapmaktadır.

 

Bu sebeple ürünleri farklı yönleriyle ve farklı kalıplarda kullanıcılara sunmak sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca sitelerde yer alan ürün ve hizmetlerde ki fiyat ve kargo bilgileri saklı kalmamalı ya da kullanıcılar bu bedeller hakkında kullanıcıyı kandırmamalıdır.

 

Kullanıcılara Öneriler Sunun

Açıklama: http://www.c2cyazilimi.com/wp-content/uploads/2018/04/e_pazaryeri_cozumleri-1.jpg

 

Kullanıcıların sitenizde herhangi  bir problemle karşılaşması halinde onlara yanınızda olduğunu ve destek verdiğinizi hissetirmeye çalışın. Hiçbir kullanıcıyı başında ulaşamadığı bir kimseye sonrada güven duymaz, almak istemez ya da sonrasında destek göreceği ihtimalini aklına getirmez. Bu nedenle müşteri ilişkileri konusunda profesyonel olmaya gayret göstermeniz gerekmektedir.

 

Reklam ve Promosyonlarla Yenilenim

 

Ön planda olmak ve aktif olduğunuz kanıtlamanın en iyi yollarından biri ara ara ya da dönem dönem yapacağınız kampanyalar ya da hedef kitleye ulaşmanıza yönelik vereceğiniz reklamlardır. Bu reklamlar ilgili kısa bir araştırma yaparak hangi tarz reklamlara yönelmenizle ilgili kısa araştırmalarda yapabilirsiniz.

 

Kampanya ve promosyon zamanlarında kullanıcıların bundan bilgi sahibi olması içinde tek yapmanız gereken onlara bülten ya da e-mailing yaparak ulaşmak olacaktır. Daha önceden bir veri tabanınız mevcutsa ileri ki döneme ait kampanyalarınıza ait duyurularını da kullanıcılarınızla paylaşabilirsiniz.

 

Yorum Yaz